Jarmark Bożonarodzeniowy w Bojanowie

W dniu 04 grudnia br. na Bojanowskim rynku odbył się pierwszy Jarmark bożonarodzeniowy zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie oraz Gminę Bojanowo.

Już od około 10 można było zakupuć na stoiskach świąteczne akcesoria przygotowane przez sołectwa: Czechnów, Golinka, Gołaszyn, Gościejewice, Kawcze i Trzebosz, a także harcerzy z 8. Drużyny Harcerskiej Granatowe Tropiki z Bojanowa.
Dodatkowymi atrakcjami jarmarku przed głównym wydarzeniem były stoiska z pracami dzieci biorących udział w zajęciach mobilnych w sołectwach oraz zaprezentowano prace mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Pakówce. Dodatkowe miejsce, na którym można było oglądać różnorodne prace, zaprezentował Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bojanowie. Na tym stanowisku można było również obejrzeć kreskę ucznia Karola Dzikowskiego, fascynującego m.in. się mangą, który to prowadził wraz ze znajomymi podstawy rysunku dla najmłodszych.

W międzyczasie, w sali widowiskowo-kinowej GCTSTiR w Bojanowie rozdany dyplomy i nagrody za udział w konkursie na Najpiękniejszą Bombkę Choinkową organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bojanowie.

Na rynku rozświetlono choinkę, a ostatnim punktem Jarmarku było przybycie świętego Mikołaja wraz z bratem oraz Elfikami. Mikołaj na platformie wysłuchiwał życzeń dzieci oraz też dużych dzieci. A jego brat z pomocnicami rozdawał słodkie niespodzianki.

Nad bezpieczeństwem jarmarku pieczęć trzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Bojanowie.


Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.