Wieczór Poezji i Piosenki Rosyjskiej w Bojanowie

11 grudnia 2016r. W sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury, Sportu Turystyki i Rekreacji w Bojanowie odbył się „Wieczór Poezji i Piosenki Rosyjskiej SERCE NA ŚNIEGU” w reżyserii Sergiusza Chwiłkowskiego.

Członkowie Koła Teatralnego im. Heleny Modrzejewskiej pod opieką Sergiusza Chwiłkowskiego– pomysłodawca, autor i reżyser projektu, wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej im. bł.E. Bojanowskiego w Bojanowie oraz absolwentami Gimnazjum im. Dezyderego Chłapowskiego zaprezentowali program artystyczny pt. Wieczór poezji i piosenki rosyjskiej „Serce na śniegu”.
W programie młodzież recytowała w oryginale lub tłumaczeniu wiersze poetów rosyjskich takich jak A. Puszkin, M. Niekrasowa, czy I. Burina. Pomiędzy recytacją wierszy odbyły się pokazy taneczne do piosenek S.Łazariewa oraz można było się wsłuchać w utwory muzyczne takie jak: Oczy Czarne, Samotna Charmonia, Walc nr 2 Szostakowicza, czy ów temat programu, czyli Serce na śniegu. Na scenie prócz recytatorów i tancerzy można było usłyszeć tutejszy zespół muzyczny, któremu przewodziła Natalia Pożoga.

W czasie przerwy w występie publiczność została poczęstowana piernikami, ufundowane przez Radę Rodziców.
W projekcie wzięło udział 28 uczniów.

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.