Rekordowy WOŚP w Górze

Dnia 15 stycznia br. odbył się 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Górze zorganizowany po raz 15! Jednakże cała akcja zaczęła się już 12 Stycznia, gdzie ochotnicy mogli honorowo oddać krew oraz 14 Stycznia w Turniej przedszkolaków „pomagamy na sportowo”, które odbyły się na Hali sportowej oraz salce „ARKADIA” w Górze.

Od godzin porannych można było brać udział w różnych imprezach przygotowanych specjalnie z tej okazji. Na stadionie OKF w Górze trwał BIEG 10 godzinny „CHARYTATYWNA 400-tka”.

Finał w Domu Kultury rozpoczął się już od 10 seansem bajkowym „Zakwakani” jednakże oficjalne otwarcie miało chwilę po 13. Sztabowcy po przemówieniu paniDanuta Piwowarska – Berus dyrektor Domu Kultury w Górze wspólnie wykonali utwór „Dobra piosenka” autorstwa Golec Orkiestra.

Prezentację talentów rozpoczęła Szkoła Tańca Funky Flava, prezentując po jednym tańcu każdej z grup. Kolejnymi atrakcjami były pokazy sekcji wokalnej i choreograficznej Domu Kultury, Przedszkola Niepublicznego „Akademia Malucha”, Przedszkola Publicznego nr 1 w Górze, Przedszkola Publicznego nr 2 w Górze, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Glinki, Zespołu Szkoły Podstawowej Gimnazjum i Przedszkola w Czerninie, Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Witoszycach, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ślubowie, Zespół Szkół w Jemielnie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze, Szkoły Podstawowej nr 3 Górze, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Górze, Prezentacja Bractwa Rycerskiego, Prezentacja Zespołu Szkół w Górze, Prezentacja sekcji wokalnej Domu Kultury w Górze oraz Prezentacja BIG BANDU.

Wszystko tradycyjnie zakończyło światełko do nieba punktualnie o godzinie 20:00
Podczas prezentacji zdolnej młodzieży i ich prowadzących nie zabrakło również licytacji oraz malowania twarzy, sprzedaży losów czy pokazu motocykli zorganizowaną przez klub motocyklowy Black Ravens MC Poland, podziękowania należą się również 103 wolontariuszom, którzy pomimo mroźnej pogody dawali z siebie wszystko, zbierając na ten cel oraz wszystkim osobą, które dołożyły swoją cegiełkę do tego finału.

Góra w tym roku zebrała rekordową sumę 68 984, 39
W tym roku WOŚP grał dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólno pediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.