NCK w Nisku w odnowionym budynku

Przebudowana siedziba Niżańskiego Centrum Kultury ‚Sokół’ po 16 miesiącach prac budowlanych otworzyła się dla mieszkańców Niska. Zmodernizowano zabytkową część budynku, dokując jej połączenia dobudowanym nowoczesnym skrzydłem. Efekt takiego połączenia jest rewelacyjny.
Osoby idącą ul. Tadeusza Kościuszki będą mieć widok na starą część obiektu, która została odrestaurowana oraz podświetlona. Nowo dobudowane skrzydło, w którym znajduje się wejście główne, można podziwiać od strony ul. Kilińskiego.
Przebudowa była konieczna, budynek był wiekowy i przez układ pomieszczeń nie dało się go dobrze zagospodarować. Teraz nowa powierzchnia 660m2 z pewnością pozwoli placówce uatrakcyjnić swoją ofertę kulturalną. W ramach przebudowy wykonana od podstaw nową salę widowiskową na 198 miejsc siedzących, kawiarenkę, szatnie, sale: baletową, muzyczną, konferencyjną, dla chóru, rękodzielniczą, pracownię fotograficzną, garderoby, pomieszczenia biurowe i socjalne. Na zewnątrz ławki i parking na kilkadziesiąt samochodów.
Koszt modernizacji to 8 mln. zł. z czego 2 mln. zł. otrzymano z programu pomocowego pn. „Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków kultury i oferty kulturalnej w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa podkarpackiego”

– To wszystko to nasz wspólny wysiłek i praca wielu osób w tym także niżańskich urzędników oraz pracowników Niżańskiego Centrum Kultury „SOKÓŁ”, za sprawą, których ten budynek został zmodernizowany i oddany dla mieszkańców Niska. Szczególnie dziękuję Burmistrzowi Julianowi Ozimkowi oraz wiceburmistrz Teresie Sułkowskiej za rozpoczęcie przebudowy tego wspaniałego obiektu – mówi na piątkowym otwarciu obiektu burmistrz Waldemar Ślusarczyk.

(P.K)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.